Media & Marketing Blog

Blogopen 2008: пријавувањето започна!

По минатонеделната најава дека се во финална подготвителна фаза органиозиаторите на овогодинешниот Blogopen, еве гледам дека вчера објавиле детален пост со постапката за регистрација на овој настан.

Она што ми се виде корисно е што, исто како и лани може на еден носител да се пријават повеќе учесници. Јас и Сеад одиме дефинитивно и веројатно некаде кон почетокот на следнава недела ќе пополниме една пријава. Кога ќе го поминам процесот ќе споделам искуство ако наидам на некоја препрека.

Еве дел од појаснувањето за пријавување:

1. Uplatite kotizaciju:

– 1000 dinara
na račun broj: 160-299579-44

ili

– 15€
na račun broj: 00-508-0002901.2 IBAN: RS35160005080002901286

2. Popunite Prijavu.

3. Nakon što uredno popunite tražene podatke, i nakon prispele uplate o kotizaciji, dobićete povratnu informaciju putem mail-a.
Ukoliko neko ne želi da čeka, može da pošalje skeniranu uplatnicu na mail (nalazi se na dnu texta).

Грубата математика по човек излегува 15 + 10 евра за котизација и престој и плус пат. За пат сеуште не сме решиле, доколку одат уште луѓе од тука, а имаше најави, може да се договориме нешто заеднички.

Со 10 те евра за котизација се добива влез на сите настани, право на присуство на вечерата (шведска маса) и една копија од новото издание на Блогопедија.

Ако некој е решен да оди, нека каже за да се обидеме да намалиме трошоци.

3 коментари на “Blogopen 2008: пријавувањето започна!”

    • Jenelle

      This is really ati-itnonegrabbtng, You’re a very professional blogger. I’ve joined your feed and look forward to seeking extra of your excellent post. Additionally, I’ve shared your website in my social networks

  1. Kassie

    JadÄ™ jutro do Londynu i wzięłam raczej jeneonso-wiisenne ubrania, a Ty tu pozujesz w goÅ‚ych nóżkach… Poza tym, że wyglÄ…dasz Å›wietnie, to trochÄ™ mnie przeraziÅ‚aÅ›, czy nie bÄ™dzie mi za ciepÅ‚o. 😉 By the way, najbardziej urzekÅ‚ mnie sweterek, ma piÄ™kny kolor. <3

Коментарите се затворени.