Posts from the ‘Marketing’ category

10 фотки зошто Spark.me е закон конференција

Ова е прв од најмалку 3 поста инспирирани од оваа конференција. Со ред… еве зошто мене ми се допадна конференцијата оваа година

Read article

Како да изгубиш работа на Твитер

Често зборуваме како да работиш на социјални медиуми, ама ако сакаш да ги употребиш за да ја изгубиш работата има начин и за тоа.

Read article

Кои се локалните брендови кои инвестираат во квалитетна содржина

Кај нас има брендови кои се трудат да го одржат пазарот со инвестирање во содржина и да направат разлика и истакнување над стандардните Facebook финти.

Read article

Инди бенд заработил 20.000 долари со празен албум

Vulfpeck инди бенд од Америка решиле да му пратат уште еднаш порака на гигантскиот Spotify дека малку им плаќа на музичарите.

Read article

Кога треба, еве како да се извиниш

Кога веќе си згрешил на Твитер, немаш многу време, одма кажувај извини пред да те растргнат. Дали некој локален бренд ти се има извинето?

Read article

Имам, имам, немам, имам, иам… неам…

Албумот со сликици во ерата на социјалните медиуми добива нови дизмензии. Традиционалната форма не умира а туку си добива моменти.

Read article

Еден поинаков трол

Денес е хит да си трол, зaтоа што така нели си кул, привлекуваш внимание и стануваш битен… бар во твојата глава.

Read article

[Инфографик] Реклами на пребарувачи и социјални мрежи

Налетав на еден супер инфографик кој ме потсети на времето кога работев многу повеќе Google Adwords а скоро ич Facebook ads.

Read article

Дормео #win на Твитер

Како Дормео се адаптира со супер брзина и дејствува на вистинскиот начин во една Твитер дискусија.

Read article

Зошто никогаш нема да активирам Reply на Фејсбук

Повеќе од година имаме шанса да (не) уживаме во вгнездените дискусии на Фејсбук. На почетокот се потрудив и јас да уживам во оваа нова опција но…

Read article