[видео] Интервју со Александар Тасев од www.tc.mk

www.tc.mkНекаде во малкуте денови меѓу празнициве успеав да се запознаам со Александар од Акота, компанијата која стои зад новиот македонски веб сервис Трговски Центар. Се договорив да направам интервју за потребите на месечниот магазин Click. Кога тргнав дента накај нивните канцеларии си помислив зошто да не земам камера и да снимам нешто од разговорот за да скршам мраз и да објавиме за прв пат видео интервју сработено за комуникации.нет.

И токму тоа е овој пост. 8 минтно видео со извадоци од муабетите. Повеќе ќе може да се прочита во магазинот но и на сајтот на Трговски Центар. Благодарност до Александар за муабетот и на Мите за монтажата.

Само да си кажам мој личен став. По 2 и пол часа муабет стекнав чувство дека идејата на Акота за еден ваков сервис е одлична и дека она што до сега го имаат сработено е навистина ОК. Муабетот ме увери дека знаат дечките што прават и дека може да имаат светла иднина.

Прв пат правам ваква снимка па затоа не ми замерувај на непрофесионалниот пристап, лошо поставена камера и сл. 🙂

Секој петок во твоето сандаче: преглед на најактуелните маркетинг, SEO, SEM, UX, дизајн теми и линкови од претходниот недела.

6 Comments [видео] Интервју со Александар Тасев од www.tc.mk

 1. Александар 12/01/2010 at 12:02

  Дарко ти благодарам за времето и просторот што го одвои за Трговски центар во твојот реномиран блог.

  Верувам дека добар дел од одговорите на прашанјата не се комплетни или сосема јасни. Ќе настојувам да ја следам дискусијата на блогот за да дополнам доколку има потреба.

 2. kihuПотру 12/01/2010 at 13:13

  кога сите поголеми центри би имале вака организирана online структура би било поубаво.

 3. Дејан 12/01/2010 at 15:24

  Конечно се надевам и кај нас ќе заживее е-shoping…

  Мака ми е да шетам по продавници само за да прашам колку пари е производот 🙂

 4. Томи 12/01/2010 at 16:04

  Александар, кога ќе се отворат дополнителни продавници? Гледам на флаеротго има СЕТ компјутери и други што ги нема на веб.

 5. Александар 12/01/2010 at 16:26

  @Томи Set kompjuteri se prikluceni no seuste go podgotvuvaat katalogot. Ocekuvame za edna nedela da ja otvorat prodavnicata za javnost.

 6. Marika 02/02/2010 at 13:04

  prifakam i ja podrzuvam Vasata zalozba da zazivee inernet – online struktura bidejki>
  -ne trosis vreme za osoznavawe na baraniot proizvod, ponudi kade i sto
  -i vo momentot koga ke ti dojde zelbata da kupis nesto vednas odlucno i brzo pristapuvas
  Ve pozzz od Kavadarci – koleskata na tvojot cicko Asenco caoo!

Comments are closed.