Телевизија А1 добитник на награда

Рамноправно раделување на наградите 😉 за да нема лутење :). Се шалам.

Телевизија А1 ја доби главната Годишна медиумска награда на цивилното општество, која Македонскиот институт за медиуми (МИМ) ја доделува за најголем придонес во зајакнувањето на граѓанското општество во Македонија во 2006 година.

МИМ вчеравечер во Културниот центар Мала станица додели уште три награди за Македонската телевизија, Телевизија „Сител“ и за „Утрински весник“. За добитникот на наградата се гласаше од 12 септември до 10 декември 2006, а можност за изразување на своето мислење имаа сите легално регистрирани невладини организации, здруженија на граѓани и фондации во Република Македонија. …НВО Инфоцентар

Секој петок во твоето сандаче: преглед на најактуелните маркетинг, SEO, SEM, UX, дизајн теми и линкови од претходниот недела.

1 Comment Телевизија А1 добитник на награда

  1. Baju Bayi 21/11/2012 at 08:52

    Wow, incredible blog layout! How long have you been blogging for? you made blogging look easy. The overall look of your web site is wonderful, let alone the content!. Thanks For Your article about Телевизија А1 добитник на награда | К О М У Н И К А Ц И И .

Comments are closed.