Media & Marketing Blog

Фото Блогрол

Едно време ги зафати манија дел од МК блогерите да ставаат слики на своите блогови. Па после почнаа да се појавуваат блогови каде блогролот беше со разни сликички или фотографии место обични линкови.

И еве сега (но не во МБЗ) се појави некој тип по име Tino Buntic кој дошол на идеа да собере листа од 2000 блогови, но со слика од авторите.

2000 bloggers

Секако одличен начин на промоција на својот блог и сервисот зад кој стои тој Trade Pals. Како и да е, доколку сакате да бидете на таа листа појдете тука за да се пријавите, или појдете тука за да ја погледнете листата. Може ќе препознаете некој.

4 коментари на “Фото Блогрол”

 1. Moby

  Го препознав Доналд трамп

  Јас го знам а тој не ме знае:))

 2. darko156

  Богами со толку грда фризура, тешко е да го промашиш 🙂

  Пиши ми на блог, може те чита, од кај знаеш, еден ден омже и блогрол ќе те стаи 🙂

 3. Ed Reif

  Yasoww (Right?)

  Yo Brooklyn!

  2000 Bloggers-Idol meets Survivor with Apprentice: Vote some off the island!

  The @List Blogroll(It's like a Z list, only different)

  Tino Buntic's future is already here: It's just not evenly distributed yet— Hotel @nyware's Blogrolling Trend 2007 He selects, We elect. Get in touch with your inner Simon!
  http://hotelanyware.blogspot.com/2007/01/2000-blo

 4. Perlengkapan bayi

  Wow, marvelous blog layout! How long have you been blogging for? you make blogging look easy. The overall look of your web site is fantastic, as well as the content!. Thanks For Your article about Фото Блогрол | К О М У Н И К А Ц И И .

Коментарите се затворени.