Фото Блогрол

Едно време ги зафати манија дел од МК блогерите да ставаат слики на своите блогови. Па после почнаа да се појавуваат блогови каде блогролот беше со разни сликички или фотографии место обични линкови.

И еве сега (но не во МБЗ) се појави некој тип по име Tino Buntic кој дошол на идеа да собере листа од 2000 блогови, но со слика од авторите.

2000 bloggers

Секако одличен начин на промоција на својот блог и сервисот зад кој стои тој Trade Pals. Како и да е, доколку сакате да бидете на таа листа појдете тука за да се пријавите, или појдете тука за да ја погледнете листата. Може ќе препознаете некој.

Секој петок во твоето сандаче: преглед на најактуелните маркетинг, SEO, SEM, UX, дизајн теми и линкови од претходниот недела.

4 Comments Фото Блогрол

 1. Moby 22/01/2007 at 20:09

  Го препознав Доналд трамп

  Јас го знам а тој не ме знае:))

 2. darko156 22/01/2007 at 20:11

  Богами со толку грда фризура, тешко е да го промашиш 🙂

  Пиши ми на блог, може те чита, од кај знаеш, еден ден омже и блогрол ќе те стаи 🙂

 3. Ed Reif 25/01/2007 at 05:00

  Yasoww (Right?)

  Yo Brooklyn!

  2000 Bloggers-Idol meets Survivor with Apprentice: Vote some off the island!

  The @List Blogroll(It's like a Z list, only different)

  Tino Buntic's future is already here: It's just not evenly distributed yet— Hotel @nyware's Blogrolling Trend 2007 He selects, We elect. Get in touch with your inner Simon!
  http://hotelanyware.blogspot.com/2007/01/2000-blo

 4. Perlengkapan bayi 21/11/2012 at 05:24

  Wow, marvelous blog layout! How long have you been blogging for? you make blogging look easy. The overall look of your web site is fantastic, as well as the content!. Thanks For Your article about Фото Блогрол | К О М У Н И К А Ц И И .

Comments are closed.