#комкст 34 – Игор Трајковски на тема #timemk

По уште една кратка пауза повторно во живо ја снимивме најдолгата епизода од нашиов подкст. На гости ни беше Игор Трајковски, управителот на time.mk и заедно со твитер заедницата зборувавме за последните повлекувања на медиуми од овој агрегатoр.

На почетокот Игор појасни како функционира time.mk потоа зборуваме за правните аспекти (иако не сме правници :), бизнис логиките и се разбира улогата на политиката во развојот на локалната медиумска сцена.

Домаќини бевме тројцата, јас, Мите и Сеад (со skype јавување). Дискусијата не ја сметаме за завршена.

Секој петок во твоето сандаче: преглед на најактуелните маркетинг, SEO, SEM, UX, дизајн теми и линкови од претходниот недела.

2 Comments #комкст 34 – Игор Трајковски на тема #timemk

  1. louis vuitton outlet 21/11/2012 at 04:48

    Hiya! Quick question that's entirely off topic. Do you know how to make your site mobile friendly? My site looks weird when browsing from my iphone4. I'm trying to find a template or plugin that might be able to correct this issue. If you have any recommendations, please share. Thanks!

  2. purificadoras 21/11/2012 at 08:46

    This particular is definitely an great site you’ve going here. The difficulty is extremely beneficial along with immediately to the level. Thrilled to read simple things more details on your blog the next occasion.

Comments are closed.