Кирилица.ком.мк

Update: Кирилица.ком.мк 2

Се шушка веќе некое време на темата Кирилица.ком.мк Се очекува наскоро да биде и официјално објавен а дотогаш дизајнерите на нивното лого имаат едена поучна лекција за вас и нашата кирилица

kirilica logo

Вака се пушува Ц

Знам дека цепидлачам, ама сами си го бараат :)башка ова може да се протолкува како чиста рекалама, т.е. подгревање 🙂

Секој петок во твоето сандаче: преглед на најактуелните маркетинг, SEO, SEM, UX, дизајн теми и линкови од претходниот недела.

9 Comments Кирилица.ком.мк

 1. dok 19/02/2008 at 17:39

  Дури да се земе како слободно видување на дизајнерот, некој кој се крстува себе си „Кирилица” би требало повеќе внимание да обрати баш на кирилицата. Ова „Ц” кое го имаат сега не ни личи на Ц. Тое е обично у на латиница…

  Ако е сето ова намерно вака скоцкано за да се дигне прашина, бравос, иако се сомневам дека некој во Македонија мислел до толку на самопромоција

 2. dasaf 20/02/2008 at 02:09

  ако размислувале така, сигурно ќе напишеле Ќирилица 🙂

 3. xxxx 04/03/2008 at 23:40

  mislam deka prvo trebalo da go sredite t.e napravite sajtot a potoa da pustite reklama.

  Ama aj da ne bidam negativec so sreka na dizajnerite i se nadevam deka ke napravat nesto novo i redovno ke go azuriraat.

 4. darko156 05/03/2008 at 12:08

  Не сум јас дел од сајтот, а дека требало прво да го средат, па после да се рекламираат потпишувам со две раце.

 5. saso 14/03/2008 at 21:04

  sajtov e tendzere

 6. marce 16/03/2008 at 00:45

  ke ve bide!!! so sreka neka vi e!

 7. boki08 20/03/2008 at 20:20

  samo nastavete ,hrabro napred

 8. dijana 13/05/2008 at 14:22

  treba da go sreite sajtot pa posle da pravite reklami

 9. BOCKA 20/06/2008 at 15:06

  Naslovnata strana kaj mene na kompjuterot i lap topot se otvara so Vasiot sajd.
  Prodolzete i zasega ste najdobri.
  Vi nudam sorabotka vo sportot kade sum dolgo godini prisuten.Pozdrav

Comments are closed.