ADLog – прва фракција на комуникации.нет


ADLog

Зрееше, зрееше и демек стигна до фаза кога може да се покаже на сите. Не, не е сеуште созреано, ама на добар пат е. Заедно со еден пријател (Док) последниов месец малку по малку се обидовме да дотераме едено ново блогче на кое ќе се потрудиме да ставаме реклами.

Меѓународни, но и домашни. Фокусот секако ќе биде на домашни бидејќи, за жал, многу ретко на светските собиралишта на реклами можат да се најдат делата на локалните креативци.


ADLog


Засега, „крадевме” реклами на партизански начин а во иднина се надеваме дека агенциите ќе не удостојат со оригинални материјали, со цел да ги промовираме нив и нивните дела. Ако имаш можност пренеси ја пораката до некој од оваа фела, или едноставно доколку има некоја реклама која на било кој начин те воодушевува, слободно сподели adlog.mk(at)gmail.com. Ќе се потрудиме да ја збогатиме базата на ADLog.

Секој петок во твоето сандаче: преглед на најактуелните маркетинг, SEO, SEM, UX, дизајн теми и линкови од претходниот недела.

6 Comments ADLog – прва фракција на комуникации.нет

 1. dasaf 22/02/2008 at 11:28

  фул респек!

 2. GoodBytes 22/02/2008 at 20:50

  Супер е блогот, честитки за авторите и желби за успех. Ви спремам еден мал придонес.

 3. Pingback: Статистички податоци за блогот Комуникации.нет, по 5 години | К О М У Н И К А Ц И И

 4. Homer Valenziano 21/11/2012 at 06:44

  As I site possessor I believe the content material here is rattling wonderful , appreciate it for your efforts. You should keep it up forever! Best of luck.

 5. Madelaine Mazyck 21/11/2012 at 12:08

  This is very interesting, You’re a very skilled blogger. I have joined your rss feed and look forward to seeking more of your wonderful post. Also, I have shared your web site in my social networks!

Comments are closed.