#комкaст 65 – Samsung Gear VR, Facebook Livestream & Like+, Abrakadabra

Полека но сигурно го фаќаме редот, од оваа епизода повторно ја враќаме во живот и аудио верзијата на #комкаст, што значи секоја нова епизода кога ќе ја објавуваме тука на комуникации.нет ќе го објавуваме и аудио фајлот од истата.

Претплатете се на нашиот YouTube канал, и ако сакате класичен подкаст за да не слушате на телефон додека трчате, патувате или возите ова е фидот.

Во последнава епизода на проба имавме Samsung Gear VR кој го тестиравме со Samsung S6 и дополнително зборувавме за стриминг опцијата на Facebook, Tesla Concept_One, новите емотикони на Facebook, најавата на Abrakadabra.hr.

Во продолжение линкови кои ги ветивме во четвртокот.

– Понудата на VIP за резервација на Galaxy S7 или Galaxy S7 edge со подарок Gear VR виртуелен визир!

– Sorry, Tesla: The world’s fastest electric car is made in… Croatia?

– Facebook No Longer Just Has A ‘Like’ Button

– Abrakadabra je ime A007, Agrokorovog regionalnog ‘Amazona’

DRONEfest, poslovnu konferenciju o bespilotnim letjelicama

Се гледаме/слушаме

Секој петок во твоето сандаче: преглед на најактуелните маркетинг, SEO, SEM, UX, дизајн теми и линкови од претходниот недела.