Блог дизајн

Случајно вчера претрчав пред телевизор и кога кај Јанко гледам едни стални гости 🙂

И нормално дел од муабетот беше за блогови, па почна Јанко со неговите фасцинации и кој што на кого му рекол итн.

Но муабетот ми е друг. Луѓево паѓаа во несвест дека некои блогери ептен јако си ги дизајнирале блоговите. И се запрашав: зар толку многу е важен изгледот?? нели важно беше што ќе напишеш?? нели важно беше твојот талент?? нели важен беше ставот и оригиналноста?? од каде сега дизајн??

И си викам ајде да отидам на една А-листа па од таму по рандом да видам каков урнебес дизајн имаат познативе светски блогери.

И види чудо!!! дизајнов не е главна работа!!!
Ако не ми верувате уверете се сами, јас ги кликнав овие:
Robot Wisdom
Rebecca`s pocket
Calcanis
BuzzMachine
ScriptingNews
Megnut

Продолжете понатаму сами >>>

Секој петок во твоето сандаче: преглед на најактуелните маркетинг, SEO, SEM, UX, дизајн теми и линкови од претходниот недела.

2 Comments Блог дизајн

  1. Moby 23/03/2006 at 22:01

    Ja gi sledam blogovite preku reader.google.com taka da apsolutno ne mi e gajle koj kakov dizajn ima.
    Onie prepolni blogovi so boi,sliki,citati samo go odvlekuvaat vnimanieto od postot,od tekstot ,a toj e glavniot.
    Da e do mene ,dovolni mi se crni bukvi na bela pozadina.

  2. Pingback: Komunikacii » (web)log ON/OF the web

Comments are closed.