Media & Marketing Blog

Интернет Манија_2.0 – Блогови

Блоговите напаѓаат од крајот на градот 🙂

Што да правиме актулени сме ние блогерите. Некаде преку нив се случуваат и револуции, кој би рекол а?

Не Заспивај Сега – НЗС т.е. Иван С. Мирчевски реши да оди веднаш со втор дел од оваа тема, по минатонеделната емисија која иако беше млака сепак помина ОК, и според мене и според реакциите кои ги добил авторот на емисијата 🙂 а секако и според самиот автор.

Значи повторно: Недела 16 Април — МТВ1 20:45

Неофицијално гости во емисијата ќе бидат: Јас (пак), Вуна, Етна, и Коља

Поздрави и честитки се наплаќаат 🙂

12 коментари на “Интернет Манија_2.0 – Блогови”

 1. .аНТИ

  Ај поздрави ме преку телевизија со следниве зборови: „Поздрав до .аНТИ ако ме гледа во моментов“ и да го бациш Иван С. од мене… ама да му пуштиш и јазик.

 2. Sead

  Имам „осечај“ дека Маре пак ќе ти се јави, самохрабро,

 3. wolf

  Добро е што ке има уште една ваква емисија, ама не ми е јасно зошто гости ке бидат ЕТНА и КОЉА. Што имаат тие да кажат за блоговите. Или беа ставени само да пополнат место???????

 4. Teko

  Младичу да се снимаш и да ми пратиш снимка …

 5. Gjole

  еј може и јас поздрав да добијам? 🙂

 6. Darko156

  Што е ова бе сите поздрави барате, а жиро сметкава не мрднала, не може вака :))

  @Теко: работам на случајот и минатата а и оваа емисија да ги имаме на располагање во дигитална верзија, ако ништо друго барем дел од оваа ќе се потрудиме да ставиме online, повеќе детали во текот на следната недела.

  Башка иде ова на сателит најверојатно ако не пробај тука

 7. Sead

  Dobri bevte, cestitiki do tebe, a i voditelot bese podobar od prvata emisija, bese popodgotven i pomalku 'skepticen' kon internet mediumot. Imase dobri prigodni prasanja (od tipot kolku e blogot medium koj moze da ja otslika indivudualnosta na avtorite na blogot). Se na se dobro izleze, tvojata TV zrtva mislam deka sega treba da izrezultira vo edno priznanie od tipot "bloger-prvoborec".

 8. SE ISPOSRAVTE

  Mojot psevdonim dovolno zboruva.

Коментарите се затворени.