Интернет Манија_2.0 – Блогови

Блоговите напаѓаат од крајот на градот 🙂

Што да правиме актулени сме ние блогерите. Некаде преку нив се случуваат и револуции, кој би рекол а?

Не Заспивај Сега – НЗС т.е. Иван С. Мирчевски реши да оди веднаш со втор дел од оваа тема, по минатонеделната емисија која иако беше млака сепак помина ОК, и според мене и според реакциите кои ги добил авторот на емисијата 🙂 а секако и според самиот автор.

Значи повторно: Недела 16 Април — МТВ1 20:45

Неофицијално гости во емисијата ќе бидат: Јас (пак), Вуна, Етна, и Коља

Поздрави и честитки се наплаќаат 🙂

Секој петок во твоето сандаче: преглед на најактуелните маркетинг, SEO, SEM, UX, дизајн теми и линкови од претходниот недела.

12 Comments Интернет Манија_2.0 – Блогови

 1. .аНТИ 13/04/2006 at 19:17

  Ај поздрави ме преку телевизија со следниве зборови: „Поздрав до .аНТИ ако ме гледа во моментов“ и да го бациш Иван С. од мене… ама да му пуштиш и јазик.

 2. Sead 13/04/2006 at 19:52

  Имам „осечај“ дека Маре пак ќе ти се јави, самохрабро,

 3. Gjole 14/04/2006 at 20:25

  Само едно прашање онака офф-топик. Коља е тој недоделканиот што иде по блогови и навредува луѓе (http://talent-free.blogspot.com/2006/03/rip-off.html#comments), и што по некоја случајност е некој фактор во Темплум??

 4. Darko156 15/04/2006 at 14:05

  Одговорот е: ТОЧНО

 5. wolf 15/04/2006 at 14:32

  Добро е што ке има уште една ваква емисија, ама не ми е јасно зошто гости ке бидат ЕТНА и КОЉА. Што имаат тие да кажат за блоговите. Или беа ставени само да пополнат место???????

 6. Teko 15/04/2006 at 17:32

  Младичу да се снимаш и да ми пратиш снимка …

 7. moby 15/04/2006 at 22:14

  и мене да ме поздравиш :)))

 8. Gjole 16/04/2006 at 12:42

  еј може и јас поздрав да добијам? 🙂

 9. Darko156 16/04/2006 at 13:02

  Што е ова бе сите поздрави барате, а жиро сметкава не мрднала, не може вака :))

  @Теко: работам на случајот и минатата а и оваа емисија да ги имаме на располагање во дигитална верзија, ако ништо друго барем дел од оваа ќе се потрудиме да ставиме online, повеќе детали во текот на следната недела.

  Башка иде ова на сателит најверојатно ако не пробај тука

 10. GoodBytes 17/04/2006 at 01:11

  Ве гледав, Дарко. Бевте одлични.

 11. Sead 17/04/2006 at 11:47

  Dobri bevte, cestitiki do tebe, a i voditelot bese podobar od prvata emisija, bese popodgotven i pomalku 'skepticen' kon internet mediumot. Imase dobri prigodni prasanja (od tipot kolku e blogot medium koj moze da ja otslika indivudualnosta na avtorite na blogot). Se na se dobro izleze, tvojata TV zrtva mislam deka sega treba da izrezultira vo edno priznanie od tipot "bloger-prvoborec".

 12. SE ISPOSRAVTE 17/04/2006 at 11:53

  Mojot psevdonim dovolno zboruva.

Comments are closed.