#комкаст 5 – Комуникации.нет подкаст

Во оваа епизода од Комуникации.нет подкастот заедно со Дарко зборуваме за настаните организирани од заедницата или community driven events. Зошто се тие потребни и колку ги има во Македонија. Има најави за неколку настани кои ќе се организира во Македонија во мај и јуни: Skopje Startup Weekend и Mobile Monday.

Се извинуваме што во подкастот испуштивме да ја спомнеме Јава заедницата. Голема благодарност до @azder што одговори на нашето прашање и потврди дека Амазон е заштитен како бела мечка. Ветивме пиво за тој што ќе твитне дека не слуша за време на полуфиналето од лигата на шампионите па така го покануваме @azder да одиме на пиво на наша сметка :).

Секој петок во твоето сандаче: преглед на најактуелните маркетинг, SEO, SEM, UX, дизајн теми и линкови од претходниот недела.

5 Comments #комкаст 5 – Комуникации.нет подкаст

 1. Anonymous 30/04/2011 at 11:17

  Вие имате пиво од мене зашто ме спомнавте за време на Ел Класико! Додуша пред малце го чув тој дел, ама ви верувам на тонскиот запис 😉 Може и заедно со azder

 2. Anonymous 30/04/2011 at 12:16

  Патем, како еден од оснивачите на првиот BBS Ѕуница, ја имав честа да ја организирам првата "средба на компјутерџии" во тогашна Народна Техника, па може да дискутираме и за предисторијата.

 3. darko buldioski 30/04/2011 at 12:25

  Добра идеја е да се дискутира за предисторијата…. ајде ќе договориме пиво и ќе договориме подкаст 🙂

 4. аждер 30/04/2011 at 12:45

  инцидентно да не кликнев на линкот на твитеров, никогаш немаше да ја видам поканата. Y SO SHY ? 🙂

  П.С. првите допири со компјутерите воопшто ми се во народна техника пред околу 15-16 години

 5. Pingback: Најавени Skopje Startup Weekend и Mobile Monday - IT.mk

Comments are closed.