Avangarde magazine #2

Вториот број е на трафика. Колку што успеав да видам, уредниците ги прифатиле примедбите и забелешките кои можеа често да се слушнат од повеќе луѓе, по излегувањето на првиот број.

Avangarde magazine #2

Правење магазин е долга и напорна трка. Колку овие момци се издржливи и упорни ќе треба да се увериме во иднина. да не испадне дека кријам, има внатре и едно мое текстче за мај спејс.avangarde magazine my space

Technorati Tags: , , .

Секој петок во твоето сандаче: преглед на најактуелните маркетинг, SEO, SEM, UX, дизајн теми и линкови од претходниот недела.

6 Comments Avangarde magazine #2

 1. ribaro 18/05/2007 at 16:46

  Абе се тоа арно, но ако не отворат веб сајт ние од „дијаспорава“ ќе мислиме дека Avantgarde е нешто што се мачка на леб. 🙂

  ..Или нека пуштат некој број по другив градови. Го барав првиот во Прилеп никаде го немаше.

 2. Глиша 18/05/2007 at 18:41

  Магазин што се вика Авангарда, а нема интернет сајт?

  Може со закаснување од 1, 2 броја да искачаат статиите на сајтот, немора веднаш да одат.

 3. zoran 18/05/2007 at 19:43

  Sajtot se nadevam deka ke bide naskoro, vo meguvreme, pobarajte ne na my space.

  A vo Prilep , ako ne se lazam bi trebalo da mozat da ne kupat, bidejki distribucijat pokriva niz mk, – malku upornost.

 4. ribaro 22/05/2007 at 17:18

  абе Зоки, за да купиш списание во Прилеп не треба упорност. Такви работи се продаваа едвај на 5 места низ градот и тоа во радиус од 500 метри. 🙂

  Ај ќе се потрудам да натепам некој колпортер

  🙂

 5. Baju Bayi 21/11/2012 at 08:09

  Wow, wonderful blog layout! How long have you been blogging for? you made blogging look easy. The overall look of your site is wonderful, as well as the content!. Thanks For Your article about Avangarde magazine #2 | К О М У Н И К А Ц И И .

Comments are closed.