Насловна страница без најави

После долго време повторно ме измотивира чичко Хуан да преземам еден негов пост и да го објавам тука.

А како да не се измотивира човек кога гледа така храбри потези повлечени од вистински брендови. Ова е само доказ дека во светот на медиумите треба многу храброст, многу работа и пред се многу конзистентност. Доверба во медиумите не се греди преку ноќ. Доверба не се гради со несеризност, со ситни задкулисни игри и со менување на урдувачка политка според климатските промени.

Не станува збор за медиум кој се занимава со политика или слично, но сепак е доволен пример.

Последниот број на италијанскиот магазин ELLE се појави без ниту една најава. Едноставно е. Читателите толку многу му веруваат што нема потреба да видат што има внатре. Доволно е добра фотографија и лого (бренд) кој зрачи со почит. Секоја чест.

via @giner

Секој петок во твоето сандаче: преглед на најактуелните маркетинг, SEO, SEM, UX, дизајн теми и линкови од претходниот недела.

1 Comment Насловна страница без најави

  1. Perlengkapan bayi 21/11/2012 at 07:33

    Wow, awesome blog layout! How long have you been blogging for? you make blogging look easy. The overall look of your website is magnificent, as well as the content!. Thanks For Your article about Насловна страница без најави | К О М У Н И К А Ц И И .

Comments are closed.