#комкаст 17 – Комуникации.нет подкаст

За малку и ова епизода ќе одеше во живо, но како што ќе слушнеш на самиот почеток и како што посведочија неколку наши пријатели на твитер, не успеавме да го надминеме техничкиот проблем од непозната софтверска прирда :).

Како и да е во оваа епизода заедно со Сеад изврзавме разни муабети за повеќе актуелни теми, секако не ги изоставивме G+ vs Twitter vs Facebook, зборувавме малку и за норвежанецот и за новонастанатата ситуација со македонскта медиумска сфера и секако спомнавме по некој новина и настан.

Еве неколку линкови кои беа спомнати, останатите работи ќе ги слшнете ако кликнете горе на копчето play 😉

Netokratic – http://netocratic.com
Норвежанецот – Examining Oslo Terrorist Breivik’s Internet Trail
StartupWeek – http://www.startupweek2011.com/
Webfest – http://www.webfest.me/

И една мала корекција мала дезинформација во емисијата. iPad 2 во Дуна не чини толку многу колку што спомнав јас. Цените ги има кај нив на сајт, слободно погледнете ги: http://www.dunacomp.com.mk/

Е, да епизодата ја завршуваме со оваа фотографија:

via Peco Danajlovski на G+

Секој петок во твоето сандаче: преглед на најактуелните маркетинг, SEO, SEM, UX, дизајн теми и линкови од претходниот недела.

5 Comments #комкаст 17 – Комуникации.нет подкаст

 1. Anonymous 02/08/2011 at 16:23

  "Норвежанецот"… Ма дајте, монструм, масовен убиец, што и да е…

 2. Anonymous 02/08/2011 at 16:34

  Google+ nearby е СУПЕР. Ама само за мобилни…

 3. darko buldioski 02/08/2011 at 16:47

  што е ова со nearby? дај линк 🙂

  1. Darko Buldioski 05/08/2011 at 02:03

   Не го користам на телефон, врзан ми е прелистувачот со Google App меил. Ај деновиве ќе му седнами ќе го истражам 🙂 фала за препорака и линк.

Comments are closed.