Рекла кажала

„Мие“ сме малку досадни, но ова е навистина еден од оние ретки моменти „из ит ми ор…“ 🙂

Антонио му кажал на Дневник, Дневник и кажал на МИА, МИА и кажала на Канал 5, а Канал 5 и кажа на Macedonia Search, кој ми кажа на мене дека…

МИА го пренесува појаснувањето на Редакцијата на весникот „Дневник“ во врска со интервјуто на министерот за надворешни работи Антонио Милошоски објавено во денешното издание на „Дневник“ (1.08.2008 година) со наслов „Ја браниме нацијата од грчката агресија“.wonder.jpg

– Сакаме да појасниме дека зборот „агресија“ несоодветно ја изразува основната мисла на соговорникот. Точната мисла на министерот Милошоски искажана во интервјуто е дека „За македонскиот јазик и за националноста не се преговара, туку Македонија во тие разговори го брани своето право на национално и јазично самоопределување од агресивниот настап на Атина“.

Зошто „Дневник “не си го објави ова на својот сајт ќе остане мистерија за некого, но не и за упатените 🙂

Секој петок во твоето сандаче: преглед на најактуелните маркетинг, SEO, SEM, UX, дизајн теми и линкови од претходниот недела.

3 Comments Рекла кажала

 1. gorde 03/08/2008 at 21:14

  Dobro si primetil….. se uste si eden od malkute…..

  Ne samo sto se e rekla kazala vo nasive mediumi , tuku copy-paste od stranskite mediumi ,taka receno os Braca Srbi……i ostali…

  Neznam samo kako se narekuvaat Novinari …..!?

  Koga nemaat azurnost, ambicija za navremene i brza informacija ,koga nemaat izgraden stil na pisuvanje, potkepenost so znaenje i informiranost e ednakvo na edna ogromna Nula ….i red se redat…za zal toa e naseto NE-novinarstvo . A moeto dosegasno iskustvo pokazalo deka poveketo nivinari se najiskompleksiranite i naj nepismenite koi samo se mavaat igradi deka drzavat na pleki ja nosat……Site dobro znaeme koj e kriteriumot da vlezes da rabotis vo MIA …:)))) Jas sakam dlaboko da se izvinam dokolku nekoj se pronajde vo tekstot,nisto zlo namerno tuku pravam komparacija na ona kako treba da bide i kako e ….!!!!!

 2. parking melbourne ai 21/11/2012 at 05:10

  Laurence J. Peter~ Everyone rises to their level of incompetence.

 3. air jordans shoe 21/11/2012 at 05:26

  Welcome Articles just like it directly to your electronic mail box seat!Take gratis now!

Comments are closed.