Мета-МРТ

Деновиве во сите медиуми една од главните теми е судбината на националната Македонска Радио Телевизија (МРТ). Навистина изминативе десетина и повеќе години секогаш со помош на квази политички решенија се одржуваше оваа голема зграда во живот, но до кога ќе продолжи тоа така, навистина не се знае. Дека може да се затвори, ни посведочи примерот со националната Нова Македонија, затоа треба да бидеме спремни на се.

Читајќи го денес RSS фидот на сајтот на МРТ во еден момент на екранот ми воочив интересна слика од која направив еден screen shot.

Кликнете за поголема слика

На 7. Август во серија од 7 вести 6 се однесуваат на новите превирања и ситуации во МРТ.

Најискрено се надевам дека и овие политички превирања ќе завршат, дека владеачката гарнитура пбрзо ќе си донесе свои пулени и дека конечно МРТ ќе почне да напредува.

Секој петок во твоето сандаче: преглед на најактуелните маркетинг, SEO, SEM, UX, дизајн теми и линкови од претходниот недела.

4 Comments Мета-МРТ

 1. jeton 08/08/2006 at 19:37

  Jas iskreno se nadevam deka sto i da se sluci, barem rabotite da trgnat na kvaliteten pravec.

  Barem 5% da uci of HRT na Hrvatska, i da stane vistinski javen servis a ne servilen servis.

  Inaku, mnogu mi se dopaga sajtot, poln so informacii, i posto studiram komunikacija, ovie informacii mi sluzat.

  Fala.

  P.S. gledam deka koristis Bloglines

  Ti sugeriram da probas, ako ne si probal newshutch.com , prvpat go probav i se zboguvav so bloglines ;)

  Bidi pozdraven.

 2. jeton 08/08/2006 at 20:18

  btw, vo Newshutch feed-ot na komunikacii.net izleguva bez ime (blank).

 3. darko156 09/08/2006 at 10:09

  Благодарам за советот Јетон и благодарам за пофалбите. Кога ќе имам повеќе време ќе го пробам овој сервис.

  Што се однесува до фидот: не знам кој фид го користиш? овој кој го обезбедува WP платформата или оној што ми е на feedburner (иконата за фид горе десно) јас би ти го препорачал овој вториов, така не би требало да имаш проблеми

  поздрав

 4. jeton 09/08/2006 at 16:04

  Feed-ot of feedburner go koristam.

  I toj ne go kazuva imeto Komunikacii.

  No, sega svativ zosto, imeno citav vo blogot na Newshutch deka uste ne implementirale international character support.

  Znaci kaj komunikacii.net se e vo red, problemot e kaj niv.

Comments are closed.