Машки интернет – женски интернет

Овие денови беше објавен извештајот од истражувањето на тимот од „Гламорган универзитетот“ (линк тука) според кој визуелните причини и дизајнот на веб-страниците кои го побудуваат вниманието на мажите и жените се особено различни. Ова секако претставува нов вид проблем (или предизвик?) за веб-дизајнерите и интернет аналитичарите кои би требало да ја пронајдат поврзаноста на дизајнот на сајтовите со времето поминато на нив, сето тоа гледано од полов аспект. Дефинирањето на целната група и дизајнирањето на веб-страницата на овој начин би станале уште повеќе заемно зависни, посебно за оние производители со услуги претежно за еден од половите. Веста е интересна можеби најмногу заради тоа што наемодавците веројатно во иднина ќе бидат се повеќе заинтересирани за ангажирање на жени веб-дизајнери.

Секој петок во твоето сандаче: преглед на најактуелните маркетинг, SEO, SEM, UX, дизајн теми и линкови од претходниот недела.

1 Comment Машки интернет – женски интернет

  1. görünt&uum 21/11/2012 at 07:38

    hey there and thank you for your information – I’ve definitely picked up anything new from right here. I did however expertise a few technical points using this site, since I experienced to reload the site lots of times previous to I could get it to load properly. I had been wondering if your hosting is OK? Not that I am complaining, but sluggish loading instances times will very frequently affect your placement in google and can damage your high-quality score if advertising and marketing with Adwords. Well I’m adding this RSS to my e-mail and could look out for much more of your respective fascinating content. Ensure that you update this again soon..

Comments are closed.