Конференција на Online news Association

Денес и утре во Вашингтон, САД се одржува досега најголемата конференција организаирана од Американската Online News Association.

Yahoo: Largest Ever Online News Association Conference – October 5-7 Washington, D.C.

Известувањата, репортажите и белешките веќе започнаа да се појавуваат на блоговите. Очекувајте овие денови да има наплив на нови заклучоци, спектакуларни изјави и предвидувања на многу теми поврзани со новите медиуми и дигитализацијата.

Online News association conferenceВо прилог погледнете го деталите на конференцијата и комплетната листа на учесниците. Во меѓувреме пристигнаа и постовите за некои од сесиите.
CyberJournalism.net:

Citizen media tips for mainstream media
‘Act like two guys in a garage’
How to connect with your community

Секој петок во твоето сандаче: преглед на најактуелните маркетинг, SEO, SEM, UX, дизајн теми и линкови од претходниот недела.

1 Comment Конференција на Online news Association

  1. Perlengkapan bayi 21/11/2012 at 06:48

    Wow, awesome blog layout! How long have you been blogging for? you make blogging look easy. The overall look of your site is magnificent, as well as the content!. Thanks For Your article about Конференција на Online news Association | К О М У Н И К А Ц И И .

Comments are closed.