Колку чини во Македонија…

квалитетно информирање?

Или колку чини квалитетна информација?

Онакава, секојдневна, која секој има потреба да ја впие, секое сабајле или навечер со кафе, чај, млеко или виски.

Точниот одговор е:

а) 0 мкд

б) 5 мкд

в) 10 мкд

в) 15 мкд

г) повеќе од 15 мкд

И уште едно дополнително (не)трик прашање?

Што повеќе сакате ефтина или квалитетна информација?

Одговорете во коментарите. Благодарам.

Секој петок во твоето сандаче: преглед на најактуелните маркетинг, SEO, SEM, UX, дизајн теми и линкови од претходниот недела.

3 Comments Колку чини во Македонија…

 1. волан 23/11/2006 at 18:32

  Информација – онаа правата – во право место и во право време … е многу повеќе од ови денари од твојот пост 🙂

  Добра берзанска информација да речеме се плаќа со неколку десетна иљади евра ако сакаш да го следиш Блоомберг – информативниот центар за берза да речеме …

  А информација која ја дава председателот на САД а која се однесува за некоја негова постапка – која ке го смени берзанското работење за нафта да речеме … чини и повеќе милиони евра/долари … 🙂

 2. Ико 23/11/2006 at 20:20

  Квалитетна и корисна информација без оглед на цената 🙂

 3. Baju Bayi 21/11/2012 at 05:18

  Wow, amazing blog layout! How long have you been blogging for? you made blogging look easy. The overall look of your site is great, as well as the content!. Thanks For Your article about Колку чини во Македонија… | К О Ðœ У Н И К А Ц И И .

Comments are closed.