Паметни медиуми

Или некои медиуми се попаметни од другите, или едноставно работите функционираат по пропишан редослед.

Форум во својот нов број, демек ја допечатиле одново насловна страница, а во суштина мене ми изгледаше какосвесен потег. Причина да се посомневам во ова е што на задната страна нема две реклами на корица т.е. две корици туку само една. Но тоа сега не е темата на овој пост :)

Да се вратиме. Форум откирија сметки на Прчевски и во текстот многу ферски си кажаа од кои причини гоправат тоа.
* ќе им се распродате тиражот
* ќе им се појави насловната страница на други медиуми
(имаше и некои други аммо во моментов гонемам весникот при рака)

Судејќи по ситуацијата која се одвива изгледа им успева

п.с. Постов намерно нема линкови

Секој петок во твоето сандаче: преглед на најактуелните маркетинг, SEO, SEM, UX, дизајн теми и линкови од претходниот недела.

3 Comments Паметни медиуми

 1. Razvigor 13/12/2005 at 11:45

  Се прашувам дали се работи за козерија, односно пародирање на „Фокус“.

 2. Darko156 13/12/2005 at 11:48

  Која и да е вистинската причина, момците одлично го имаа смислено целиот текст.

  Навистина уживав кога го читав, незамарајќи се воопшто со политиката и бројките.

 3. Perlengkapan bayi 21/11/2012 at 07:23

  Wow, superb blog layout! How long have you been blogging for? you made blogging look easy. The overall look of your site is fantastic, let alone the content!. Thanks For Your article about Паметни медиуми | К О М У Н И К А Ц И И .

Comments are closed.