Posts from the ‘Marketing’ category

Инди бенд заработил 20.000 долари со празен албум

Vulfpeck инди бенд од Америка решиле да му пратат уште еднаш порака на гигантскиот Spotify дека малку им плаќа на музичарите.

Read article

Кога треба, еве како да се извиниш

Кога веќе си згрешил на Твитер, немаш многу време, одма кажувај извини пред да те растргнат. Дали некој локален бренд ти се има извинето?

Read article

Имам, имам, немам, имам, иам… неам…

Албумот со сликици во ерата на социјалните медиуми добива нови дизмензии. Традиционалната форма не умира а туку си добива моменти.

Read article

Еден поинаков трол

Денес е хит да си трол, зaтоа што така нели си кул, привлекуваш внимание и стануваш битен… бар во твојата глава.

Read article

[Инфографик] Реклами на пребарувачи и социјални мрежи

Налетав на еден супер инфографик кој ме потсети на времето кога работев многу повеќе Google Adwords а скоро ич Facebook ads.

Read article

Дормео #win на Твитер

Како Дормео се адаптира со супер брзина и дејствува на вистинскиот начин во една Твитер дискусија.

Read article

Зошто никогаш нема да активирам Reply на Фејсбук

Повеќе од година имаме шанса да (не) уживаме во вгнездените дискусии на Фејсбук. На почетокот се потрудив и јас да уживам во оваа нова опција но…

Read article

#ОнаКога ќе потфрлиш на Твитер

Деновиве читав за масивниот ненамерен fail на @USAirways и одлична приказна испадна на крај со скроз неочекуван завршеток. Па затоа решив и јас да ја пишам…

Read article

Раскажи приказна – Gary Vaynerchuk

Gary е еден од оние кои можам да ги слушам по 100 пати секој ден, како ми го раскажуваат истото и пак да го премотам назад…

Read article

Дали вашиот стартап е спремен да заблеска?

Пријавете го вашиот стартап на Spark.me натпреварот и освојте можност да го презентирате истиот на TechCrunch Disrupt SF Startup Alley

Read article