Category Twittersphere

Поубавата страна на Твитер

Нема да пишувам каков бил Твитер порано, колку бил добар и поубав и поинформативен и колку подобро го користеле старите генерации. Иако се ...

#makbasket малку твитер статистика

Пред да биде предоцна не ќе е лошо јас да ги споделам бројките кои ги собравме и премиерно објавивме во нашиот минатонеделниот подкаст. За жал не ...

[инфографик] #protestiram #martin

Малку копавме по Twitter.com, собравме и анализиравме твитови кои се однесуваат на настаните врзани со протестите против полициската бруталност ...