Category #ПрегледВоПеток

103 #ПрегледВоПеток

Убави вести за нас маркетерите (и општо корисниците на интернет) во денешниот #ПрегледВоПеток 🙂 Cross-platform допишување на Instagram и ...

102 #ПрегледВоПеток

Го фаќаме петокот пред завршување на работното време 😉 Facebook ги отстранува ограничувањата за текст во слики за реклами Facebook ги отстранува ...

101 #ПрегледВоПеток

Време е за нова етапа од #ПрегледВоПеток па како за прв преглед после јубилејниот еве што издвоивме: 5 причини зошто Snapchat Иако (според мои ...

100 #ПрегледВоПеток

Стигнавме до 100 #ПрегледВоПеток. Кој примети, примети. Кој не, срам да му е. Ја скокнавме минатата недела затоа што не успеавме да се ...

99 #ПрегледВоПеток

Одбројуваме ситно до 100-тиот #ПрегледВоПеток 🙂 До тогаш, тука сме со тазе доза новости. WordPress vs. Apple Откако во минатиот преглед во петок ...

98 #ПрегледВоПеток

Полека се движиме накај 100. #ПрегледВоПеток, но до тогаш да видиме што се случуваше во светот на бизнисот, маркетингот и креативата изминатава ...

97 #ПрегледВоПеток

Добро утроооооо! Денес е еден од оние денови кога немам што да кажам како вовед, па затоа веднаш ќе преминам на главното. Уживајте во денешниот ...

96 #ПрегледВоПеток

Не е петок ако не започне со #ПрегледВоПеток 🙂 Се ближиме полека до 100ка, што ли ќе правиме? Дигиталните вести остваруваат поголеми приходи Во ...

95 #ПрегледВоПеток

Горештини, класика за периодов од годинава, ама не се откажуваме. Петок си е за #ПрегледВоПеток 🙂 Работа од дома – Dell Да си се пофалиме ...

94 #ПрегледВоПеток

За оние што работат од дома и не знаат што ден е, еве не со #ПрегледВоПеток 🙂 Родителски состанок во Силиконската долина Големите момци и едни од ...

93 #ПрегледВоПеток

Здраво, Алекс овде! За сите што ви фалеше да го чуете ова. Ете! Обично сакам да започнам со позитивни вести, па ајде… Spotify конечно ...

92 #ПрегледВоПеток

Требаше да пишувам преглед минатата недела, ама некако непланирано го заборавив, па Симона улета да ме спаси. Ама нема бегање оваа недела. И се ...

91 #ПрегледВоПеток

Ми дојде редот порано од очекуваното ама не се жалам. Утрово ми започна некако стресно ама пишувајќи го овој #ПрегледВоПеток така убаво си се ...

90 #ПрегледВоПеток

Среќна 90ка! Пишувам преглед предроденденски, да се запомни! Пред да почнам со овој преглед, сакам да споделам еден статус кој го пронајдов на ...

89 #ПрегледВоПеток

Кафето во рака и #ПрегледВоПеток. Facebook и Трамп во кавга Кога вашата реклама е одбиена од Facebook поради било која причина, никој за тоа нит ...

88 #ПрегледВоПеток

Денешниот #ПрегледВоПеток изобилува со линкови за сечиј вкус. Верувам дека ќе најдеш нешто те интересира затоа скролај и читај. Facebook со ...

87 #ПрегледВоПеток

Не само неработен, не само продолжен, туку и карантински… ама како беше онаа старана… и да врне и да вее, #ПрегледВоПеток мора да ...

86 #ПрегледВоПеток

Прегледов ќе биде малце успан, ко јас цела недела… Но, ајде да размислуваме позитивно! За сите зависници од телефони конечно добра ...

85 #ПрегледВоПеток

Ако не си направил и објавил аватар на Facebook неделава, можеш да продолжиш да читаш #ПрегледВоПеток. За оние другите…не ...

84 #ПрегледВоПеток

Го започнувам денешниот #ПрегледВоПеток со кратка приказна. Вчера на работа се зазборевме за повторното отворање на кафаните и како нема да биде ...

83 #ПрегледВоПеток

Некако полека се враќаме во нормала, понеделникот ни изгледаше како понеделник, фреквенција во канцеларија… и во едно такво повеќе накај ...